Akcesoria do wnętrz

Złocenia – technika znana od lat

27 Lip , 2017  

Wspominałam już o wykorzystaniu imitacji marmuru, który niewątpliwe nadaje w pewnym sensie prestiżu wykonywanych prac. Jednak to nie jedyna metoda wydobywania piękna techniki decoupage. Zwróćmy uwagę na znaną już od lat metodę pozłacania wszelkich dzieł sztuki, okazuje się, że jest to idealne rozwiązanie dla wydobycia piękna płynącego z dekoracji decoupage.

Wystarczy tylko, jak zawsze z resztą, odrobina techniki, wprawy i osiągniemy sukces. Potrzebny nam będzie cały zestaw złotych elementów, a mianowicie folia złocona, specjalny klej do złoceń, złoto w proszku, farba akrylowa w wiadomym kolorze oraz szelak. Wszystkie te elementy posłużą nam do wykonania jednego dzieła.

Cała tajemnica tkwi w nałożeniu wymienionej folii, którą zawsze nakładamy na posmarowaną powierzchnie klejem, który musi lekko przeschnąć. Na każdym opakowaniu kleju zaznaczony jest czas, po którym można przystąpić do pracy. Samo nałożenie foli nie jest trudne, jednak należy zawsze posmarować ręce talkiem, aby folia nie została nam na rękach.

Delikatnie układamy ją na kleju i przyduszamy pędzlem-gąbką. Niestety teraz musimy pozostawić folie na kilka godzin, a następnie usunąć pędzlem jej nadmiar. Dla pogłębienia efektu pokryj krawędzie farbą akrylową z odrobiną złota w proszku.

Po całkowitym wyschnięciu możemy nakleić wybrany wzór na nasze złote tło i nałożyć warstwę lakieru. Dla jeszcze lepszego efektu możemy połączyć dwa rodzaje nałożonego na siebie tła. Całość pudełka pokryć marmurową imitacją, a na środku stworzyć złotą ramkę.


Comments are closed.