Gry komputerowe

Zarabianie na kultowych bohaterach gier

2 cze , 2019  

W ostatnich latach rynek gier komputerowych zdaje się całkiem dobrze rozwijać. Świadczyć może o tym zarówno liczba ukazujących się każdego roku tytułów, jak też ich poziom. W takich realiach, kiedy gracze mają w czym wybierać, nie łatwo jest dobrze sprzedać stworzony przez siebie tytuł. Są jednak twórcy, którzy mają nieco ułatwione zadanie, ponieważ w przeszłości udało im się stworzyć znakomite produkcje. W uprzywilejowanej sytuacji są chociażby ci, którym udało się wylansować bohatera w świecie gier uznawanego za kultowego.

Wiadomo, że jeśli dany bohater uzyskał status kultowej postaci, to jego fani z utęsknieniem czekają na kolejne części gier, w których będzie on na pierwszym planie. Często konsumenci kupują „w ciemno” takie tytuły, nie czytając nawet recenzji. Zdecydowanie łatwiej jest im również sprzedać edycje rozszerzone czy też kolekcjonerskie, które są oczywiście zdecydowanie droższe. Nie oznacza to jednak, że producenci mogą spocząć na laurach i wypuszczać na rynek kiepskiej jakości gry. Jedna czy druga taka pozycja może zepsuć markę, na którą pracowało się latami.

Lepiej jest więc naprawdę przyłożyć się do tworzenia kolejnych części gry, nawet jeśli będzie się to wiązało z dużymi wydatkami. Zarabiać na kultowym bohaterze gry można na różne sposoby. Takie postacie często pojawiają się w filmach, książkach czy też komiksach. Czasami można je również uczynić bohaterami bardziej tradycyjnych gier planszowych czy też nawet zaadaptować do celów reklamowych. Możliwości jest naprawdę sporo.


Comments are closed.