Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne zakazane w ciąży

13 Gru , 2018  

Czas ciąży to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Ale co z różnego rodzaju zabiegami kosmetycznymi? Czy w trakcie ciąży są one wskazane? Oczywiście każda przyszła mama powinna dobrze zadbać o swoje ciało w czasie ciąży, ale jak się okazuje, nie wszystkie zabiegi kosmetyczne będą dla niej odpowiednie – tym bardziej, że niektóre mogą okazać się wręcz niebezpieczne. Dodatkowo, nie każdy pracownik gabinetu kosmetycznego ma odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, aby wykonywać zabiegi z zakresu pielęgnacji kobiet w ciąży, dlatego również powinniśmy zwrócić na to dużą uwagę. Zanim jednak wybierzemy się w ogóle do gabinetu, dobrze jest poznać te zabiegi kosmetyczne, które są po prostu zakazane w kolejnych okresach ciąży. I tak, w przypadku pierwszego trymestru zakazane są wszystkie zabiegi pielęgnacyjne ciała, a jakby tego było mało, przyszłe mamy mają również wiele ograniczeń związanych ze stosowanie wielu różnego rodzaju kosmetyków.

Zakazane jest na przykład stosowanie kosmetyków zawierających algi, a to przez wzgląd na jod, który może okazać się szkodliwy dla płodu. Jak mówią eksperci, kobiety w ciąży powinny przede wszystkim skupić się na tym, aby odpowiednio nawilżyć skórę i się zrelaksować. Dodatkowo, z pewnych zabiegów kosmetycznych przyszłe mamy nie powinny korzystać nie tylko w pierwszym trymestrze, ale ogólnie przez cały okres trwania ciąży. Dotyczy to przede wszystkim różnych zabiegów wyszczuplających czy drenujących oraz zabiegów antycellulitowych. Jakby tego było mało, w trakcie ciąży nie jest wskazane poddawanie się działaniu na przykład ultradźwięków, które są przecież wykorzystywane przy okazji różnych zabiegów.

Niezbyt dobrym pomysłem może być również depilacja laserowa, a do tego należy zapomnieć o wizytach w solarium.

Jak przyszła mama powinna zadbać o siebie w trakcie ciąży?

Jak więc widzimy, przyszła mama powinna mocno uważać na to, jakim zabiegom kosmetycznym poddaje się w ciąży. Ale czy to wszystko oznacza, że jej możliwości zadbania o własne ciało są naprawdę tak ograniczone? Na całe szczęście, kobiety w ciąży mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych, które przeznaczone są właśnie dla przyszłych mam. Głównym zadaniem takich zabiegów jest polepszenie jędrności skóry, ale też oczyszczenie jej oraz odświeżenie. Do innych pozytywów płynących z takich zabiegów możemy również zaliczyć:

  • poprawę krążenia,
  • zmniejszenie obrzęków,
  • uelastycznienie skóry.

Z kolei jeżeli chodzi o zabiegi, które są po prostu bezpieczne, kiedy jest się w ciąży, to zaliczamy do nich przede wszystkim relaksacyjny masaż twarzy, zabiegi związane z oczyszczeniem skóry twarzy, ale też stosowanie owocowych maseczek. Wszystko to, co pomoże przyszłej mamie się zrelaksować i po prostu nie zaszkodzi jej oraz dziecku. Wniosek jest więc prosty: przyszłe mamy na czas ciąży wcale nie powinny zapominać o zabiegach kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Wszak ciąża to wspaniały okres, a uczucie relaksu i dbałość o wygląd z pewnością pomogą polepszyć swoje ogólne samopoczucie. Trzeba tylko dobrze wiedzieć, jakie zabiegi pielęgnacyjne będą odpowiednie dla kobiet w ciąży, a których powinno się omijać.


Comments are closed.