Gry komputerowe

Wiedźmin

18 lip , 2017  

Na rynku międzynarodowym gra wydana, jako The Witcher, jest pierwszą polską produkcją, która odniosła tak znaczący sukces na światowym rynku gier. Pierwsza część trylogii wydana została w 2007 roku, druga Wiedźmin 2: Zabójcy królów w 2011, natomiast Wiedźmin 3: Dziki Gon swoją premierę miał w 2015.

Fabuła gry opiera się na książkowym pierwowzorze stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego i opowiada o przygodach Geralta z Rivii, który podróżuje po podobnym do średniowiecza świecie fantasy. Trylogia została świetnie przyjęta przez fanów na całym świecie, gra zdobyła wiele prestiżowych nagród branżowych.

Dziki Gon, trzecia część przygód o Geralcie z Rivii na ceremonii Golden Joystick Award otrzymała wyróżnienia w kategorii: gra roku, najlepsza fabuła, najlepszy projekt wizualny, najlepszy moment w grze, a producent CD Projekt RED uznano za najlepsze studio roku. Poza tym grę nagrodzono na gali The Game Awards 2015, a czasopismo PC Gamer UK umieściło grę na 41 miejscu najlepszych gier komputerowych.

Wydanie gry kosztowało ponad 300 milionów złotych, jednak zainteresowanie było tak duże, że koszty zwróciły się już pierwszego dnia sprzedaży. Studio ujawniło, że podczas dwóch pierwszych tygodni od trafienia gry na półki sklepowe sprzedano 4 miliony egzemplarzy gry Wiedźmin: Dziki Gon.


Comments are closed.