Architektura

Umowa przedwstępna

4 Maj , 2017  

Podpisanie umowy przedwstępnej jest koniecznym gwarantem twojego bezpieczeństwa i spokojnego snu. Zapewnia bowiem, że sprzedający w ostatniej chwili nie zmieni zdania ze względu na otrzymanie lepszej oferty, podczas gdy ty wymówiłeś już stare mieszkanie i praktycznie mieszkasz na kartonach.

Zdarza się też, że sprzedawca przedłuża w nieskończoność czas swojej wyprowadzki. Taka umowa chroni cię przed tego typu nieprzyjemnymi sytuacjami.

Musi być uwierzytelniona przez notariusza i spisana w formie aktu notarialnego. Zawrzeć tam należy cenę, czas przelania przez ciebie pełnej kwoty na konto sprzedawcy oraz dokładną datę jego wyprowadzki.

Choć nie jest to obowiązkiem, warto też zawrzeć tam aktualny stan techniczny mieszkania, w razie gdyby przed wyprowadzką poprzedni właściciel dokonał (celowo lub przypadkowo) zniszczeń lub nastąpiły nieprzewidziane awarie. Powinien się tam znaleźć też spis rzeczy, które kupujesz razem z mieszkaniem.

Na przykład wyposażenie łazienki i kuchni, okna i drzwi (zdarzały się sytuacje, gdy sprzedawca zostawiał puste futryny, choć brzmi to absurdalnie). W umowie przedwstępnej rozstrzyga się tez zwykle kwestie zadatku lub zaliczki, które kupujący zobowiązuje się uiścić.


Comments are closed.