Akcesoria do wnętrz

Świeczka inna niż wszystkie

21 Lip , 2017  

Wspominałam już o możliwości wykonania decoupage na drewnie, metalu, emaliowanych powierzchniach jednak jest jeszcze jeden bardzo ciekawy sposób na zastosowanie tej metody. Mam tutaj na myśli świece, najlepiej białą gdyż będzie stanowiła bardzo dobre tło, ale też istotna jest jej wielkość.

Tradycyjne walcowate bryły nadają się do tego idealnie, bowiem na wąskich efekt może być mało widoczny. Generalnie rzecz biorąc wykonanie decoupage na świecy odbywa się tak jak na wszelkich innych powierzchniach, z tym, że samo przygotowanie jej ma nieco innych charakter.

Dotyczy to szczególnie starych, zabrudzonych i zakurzonych świec, na które nie możemy przykleić dekoru, zatem musimy ją oczyścić. Każda pani domu wie, że idealnie nada się do tego stara pończocha.

Wystarczy mocno przetrzeć nią powierzchnię świecy i gotowe. Teraz możemy przystąpić do naklejania jednej warstwy serwetki specjalnym klejem do wosku.

Świeczka może być jeszcze bardziej efektowna, jeżeli zastosujemy prostą technikę trójwymiarową. Wystarczy nakleić wzór na świece, a z kolejnej serwetki wyciąć tylko pojedynczy element, na przykład kwiatek, listek, wazon.

Również oddzielić warstwy, ale nie przyklejamy go bezpośrednio na świece tylko na kawałek specjalnego przezroczystego wosku, a następnie w miejsce wzoru. W ten sposób uzyskamy efekt 3D i to samodzielnie.

Takie trójwymiarowe techniki mogą stać się dobrym pomysłem na dekoracje wąskich świec, które tak jak wspomniałam nie są dobrą podstawą do tworzenia większych motywów.


Comments are closed.