Architektura

Stan deweloperski – co to znaczy?

22 Kwi , 2017  

Wertując ogłoszenia w dziale „nieruchomości” możesz wielokrotnie natykać się na to enigmatyczne określenie. Co ono właściwie oznacza? Stanowi przeciwieństwo mieszkań budowanych pod klucz, czyli już gotowych do zamieszkania.

Tytułowy stan deweloperski to ni mniej ni więcej, a bardziej estetyczne określenie dla stanu surowego. Oznacza to, że otrzymasz klucze do mieszkania w którym będą ściany przygotowane do malowania, okna, wewnętrzne parapety, sufity oraz podłączenia do mediów i niezbędnych instalacji.

Deweloper rozprowadzi instalacje w mieszkaniu, ale bez urządzeń sanitarnych i tym podobnych. Jeśli decydujesz się na takie mieszkanie przygotuj się na sporo zmarnowanego czasu i postrzępione nerwy.

www.czescigitarowe.pl

Czeka cię bowiem przeprawa przez cały, żmudny proces wykańczania wnętrza i meblowania. Stan deweloperski jest teoretycznie tańszą wersją.

Spróbuj jednak przeliczyć poniesione koszty. Czasem z prostego rachunku wynika, że tańsze będą mieszkania pod klucz, ze względu na duże upusty i dobre relacje z hurtownikami i firmami od wykończeń. Jeżeli trafimy na zalane mieszkanie nie przejmujmy się – zgłośmy się do cenionej firmy od osuszanie mieszkań po zalaniu warszawa


Comments are closed.