Akcesoria do wnętrz

Specjalny papier do decoupage

12 wrz , 2017  

Oprócz wspomnianych serwetek możemy także skorzystać z dostępnych specjalnych kartek typowych dla metody decoupage. Papier tego typu może sprawiać nieco więcej trudności podczas naklejania, niemniej jednak daje niezwykle atrakcyjny efekt końcowy.

Sam papier do decoupage posiada bardziej wyraziste kolory i jest zdecydowanie trwalszy od serwetek, ze względu na jego offsetowy nadruk. Jednak tak jak wspomniałam wymaga trochę więcej pracy niż serwetkowe techniki.

Zatem przed przystąpieniem do naklejania musimy przygotować nie tylko podstawę za pomocą oczyszczenia i wymalowania, ale także sam papier. Tak, jak przy wszystkich innych technikach należy dokładnie wyciąć wybrany motyw i tutaj uwaga nie naklejamy go bezpośrednio na przygotowanej bazie.

Bowiem właśnie teraz przyszedł czas na małe utrudnienia, nasz wycięty motyw musi zostać namoczony na około trzydzieści sekund w zimnej wodzie. Papier momentalnie zwinie się w rulonik, by po chwili powrócić do naturalnej postaci, wtedy należy go wyjąć z wody i delikatnie osuszyć.

Idealnie do tego celu nadaje się miękki ręcznik papierowy. Następnym krokiem jest oczywiście przyklejanie, jednak tutaj także wprowadza się małe modyfikacje.

Jeżeli naklejamy duży wzór to w pierwszej kolejności smarujemy całą powierzchnie klejem, ale nie papieru tylko naszej podstawy. Natomiast, gdy są to małe wycinki, to wystarczy, że nałożymy klej na wewnętrzną stronę.

Następnie układamy nasz wzór i delikatnie dociskamy przy pomocy gąbkowego wałka.


Comments are closed.