Akcesoria do wnętrz

Serwetkowy zawrót głowy

28 Lip , 2017  

Doszliśmy zatem do najważniejszego momentu w technice decoupage, a mianowicie naklejania wybranych motywów. Wzory te to nic innego niż serwetki papierowe, które używamy w naszych domach w trakcie posiłków oraz do dekoracji. Zatem pozyskanie tego materiału nie stanowi żadnego problemu, bowiem możemy bez trudu zakupić je w dowolnym sklepie, ale także wykorzystać te, które pozostały nam po uroczystym obiedzie.

Wiele osób zajmujących się techniką serwetkową prosi znajomych o użyczenie jednej serwetki, która im pozostanie. Polecam wykorzystać ten pomysł, bowiem kupowanie paczki dwudziestu takich samych serwetek okazuje się być zbędne. Chyba, że szykujemy jakiś duży projekt, do którego potrzebne nam będzie wiele identycznych motywów.

Serwetka jest o tyle idealnym rozwiązaniem, ponieważ od razu nadaje się do wykorzystania. Natomiast inne papiery są bardziej sztywne i wymagają ówczesnego moczenia. Dlatego też wiele osób bardziej ceni sobie zwykłe chusteczki.

Jednak warto zwrócić uwagę, na fakt, że te najgorszej jakości, czyli najtańsze mogą być zbyt cienkie i pod wpływem kleju będą się przerywać. Na szczęście na rynku mamy szeroką ofertę bardzo dobrych produktów, a przede wszystkim w pełnej gamy kolorystycznej oraz z różnymi wzorami. Wobec tego, każdy jest wstanie znaleźć pasujące motywy do zrealizowania swojej wizji.

Wybierając daną serwetkę zwróćmy uwagę na wyrazistość oraz wielkość nadruku, bowiem najlepiej prezentują się intensywne barwy oraz pojedyncze motywy.


Comments are closed.