Gry komputerowe

Riddick

7 cze , 2019  

W dzisiejszych czasach gry komputerowe cieszą się ogromną popularnością. Można chyba nawet powiedzieć, że stanowią one już pewien element kultury popularnej. Z pewnością, świat gier komputerowych swobodnie łączy się z ze światami komiksu czy też filmu. We wszystkich wymienionych sferach pojawiają się te same wątki oraz bohaterowie. Dobrym przykładem jest tutaj Riddick. Riddick jest niewątpliwie kultowym bohaterem gier komputerowych, chociaż właściwie powinno się go bardziej nazywać antybohaterem. Jest to brutalna, a nawet dzika postać, która jednak w ostatecznym rozrachunku staje po stronie dobra.

Porusza się ona w świeci science fiction, przemierzają odległe galaktyki i walcząc z różnego rodzaju kosmitami. Riddick znany jest nie tylko z gry komputerowej, ale również z filmów oraz komiksów. Niewątpliwie, gry, komiksy i filmy promowały się nawzajem, dzięki czemu postać głównego bohatera stała się taka popularna. Niedawno ukazała się trzecia opowieść filmowa o przygodach Riddicka i obejrzało ją mnóstwo widzów na całym świecie. Trudno właściwie powiedzieć, dlaczego Riddick jest taki popularny. Jego postać nie jest jakoś szalenie oryginalna, a świata, w którym się porusza, również nie można w ten sposób określić. Same gry – do tej pory ukazały się dwie części – zostały bardzo dobrze przyjęte i ocenione, ale raczej nie dokonały żadnej rewolucji na rynku.

Być może, to właśnie bardzo dobra promocja uczyniła Riddicka tak popularną postacią, którą znają chyba wszyscy miłośnicy przygodowych gier komputerowych.


Comments are closed.