Zabiegi kosmetyczne

Przygotowanie do stylizacji paznokci

16 lut , 2019  

Do malowania paznokci trzeba się właściwie przygotować, żeby osiągnąć zadowalający efekt. Patrząc z szerszej perspektywy, konieczne jest systematyczne pielęgnowanie paznokci. Składa się na to zarówno pielęgnacja zewnętrzna, czyli na przykład nakładanie odżywek, jak i uzupełnianie diety o właściwe składniki, które, swoją drogą, i tak powinny się w niej znajdować.

Bezpośrednie przygotowania powinniśmy zacząć od dokładnego oczyszczenia paznokci. Chodzi tutaj również o usunięcie resztek poprzedniego lakieru. Oczywiście, trzeba także pozbyć się skórek oraz spiłować końcówki.

Lepiej nie korzystać przy tym z metalowego pilnika. Lakier dobrze jest usuwać środkami nie zawierającymi acetonu – lepiej, jeśli będą się w tych środkach znajdowały elementy odżywcze. Warto również wyposażyć się w dobry lakier oraz, ewentualnie, profesjonalny utwardzacz.

Pamiętajmy również o właściwym doborze kolorów. Kierujmy się tutaj zarówno kształtem naszych dłoni, jak i charakterem okazji, na którą chcemy przygotować stylizację.


Comments are closed.