Włosy / fryzjerstwo

Przyczyny wypadania włosów. Jak temu zapobiec?

23 sty , 2019  

Wypadające włosy to problem wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To niestety często bardzo wstydliwa dolegliwość, która powoduje nie tylko fakt, że nasza fryzura staje się przerzedzona, lecz również niekiedy sprawia nam dyskomfort związany z pozostawianiem tabunów włosów w łazience, na poduszce czy szczotce. Wypadanie włosów może być spowodowane różnego rodzaju czynnikami i często wiąże się z nieodpowiednią pielęgnacją. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku mężczyzn o wiele częściej wypadające włosy mają podłoże. genetyczne. Głównie dlatego, trzeba zdać sobie sprawę, że codzienne wypadnie włosów to rzecz normalna – każdego dnia dorosły traci od około 60 do 100 włosów, a na ich miejscu wyrastają nowe.

Co innego jednak, gdy wypadanie włosów się nasili – wtedy będziemy mieli do czynienia z nadmiernym wypadaniem, a w niektórych przypadkach wprost z łysieniem. Podłoże tego typu problemów może być bardzo różne – począwszy od chorób skóry, poprzez zażywane leki, nieodpowiednią dietę czy stresujący tryb życia. Tymczasem piękne i gęste włosy to marzenie dla wielu kobiet i mężczyzn. Cel ten nie zawsze możemy jednak w łatwy sposób osiągnąć, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zapobiec wypadaniu włosów. Przede wszystkim, warto jest rozpocząć od zlokalizowania przyczyny. Tak jak już zostało to wspomniane, za nadmierne wypadanie włosów mogą być odpowiedzialne na przykład leki, ale również stres czy chociażby palenie papierosów.

Do tego trzeba dodać również:

  • zaburzenia jedzenia,
  • zła dieta,
  • obecność różnych toksyn w organizmie,
  • nieodpowiednia pielęgnacja włosów,
  • pogoda.

Jak więc widzimy, nawet pogoda – a dokładniej mówiąc promienie UV, mróz czy wiatr – może w znaczący sposób wpływać na proces wypadania włosów.

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Jeżeli uda nam się wyeliminować wszystkie opisane wyżej czynniki – a więc stres, złą pielęgnację włosów czy toksyny – to z pewnością będziemy mieli większe szanse na odniesienie sukcesu w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Można też oczywiście stosować dodatkowe środki, wzmacniając nasze włosy na różne sposoby. Dotyczy to chociażby bogatej w odpowiednie witaminy diety, ale też stosowanie różnego rodzaju maseczek czy odżywek. Nie zawsze muszą być one kupowane, gdyż w wielu przypadkach możemy skorzystać z produktów, które dobrze znamy ze swojej własnej kuchni.

Dzięki temu jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować odżywczą i pielęgnującą maseczkę dla naszych włosów. Do najpopularniejszych sposobów należą m.in. płukanka z pokrzywy, maseczka z oleju rycynowego i jajek, ale również maseczka z oliwy z oliwek i miodu, a niektórzy polecają nawet drożdżową kurację, dzięki której zmniejszy się nasz problem z wypadaniem włosów. Tak czy siak, sposobów jest sporo i z pewnością warto zadbać o swoje włosy, tym bardziej, że zdrowe włosy to marzenie wielu z nas. Jeżeli jednak metody nie działają i wciąż nie potrafimy poradzić sobie z tym problemem to warto jest odwiedzić specjalistę – w takiej sytuacji lekarz powinien być w stanie nam skutecznie pomóc i raz na zawsze pozbyć się problemu wypadających włosów.


Comments are closed.