Zabiegi kosmetyczne

Popularne zabiegi kosmetyczne na twarz

24 gru , 2018  

Zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry. Chodzi tutaj przede wszystkim o niskie temperatury, ale również brak słońca, które przecież szczególnie zimową porą roku zachodzi bardzo szybko, a w ciągu dnia chowa się z reguły za chmurami. Jakby tego było mało, większość czasu przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach. Wszystko to są warunki, które z pewnością nie sprzyjają dobrej kondycji skóry. Na całe szczęście, istnieje wiele różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, które pomogą nam skutecznie wrócić do formy po zimie. Warto wiedzieć, jakie są najlepsze zabiegi dla naszej skóry, jakie możemy znaleźć w różnych gabinetach kosmetycznych. Szczególnie na wiosnę wiele osób decyduje się na tego typu zabiegi, aby odpowiednio zrewitalizować skórę twarzy po srogiej zimie. Jakie są więc najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na twarz? Należą do nich przede wszystkim:

  • laser,
  • dermapen,
  • mikrodermabrazja korundowa,
  • wampirzy lifting,
  • mezoterapia igłowa,
  • kwas hialuronowy,
  • peeling chemiczny.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych na koniec zimy jest laser, w ramach którego usuwamy różne plamki czy piegi, ale też inne zmiany skórne. Wszystko dlatego, że po takim zabiegu należy unikać promieni słonecznych, dlatego też wykonanie tego zabiegu nie jest wskazane na przykład późną wiosną czy latem.

Najczęściej na tego typu zabieg decydują się osoby, które chcą pozbyć się blizn powstałych w wyniku problemów z trądzikiem, ale również osoby, które chcą po prostu poprawić jakość swojej skóry lub też usunąć różnego rodzaju przebarwienia. Prócz tego, laser pomoże nam także w walce ze zmarszczkami. Przy tym wszystkim niezwykle ważne jest, aby udać się do dermatologa zanim wykonamy jakikolwiek zabieg, gdyż tylko w tym przypadku będziemy mieli pewność, że odpowiednio zdiagnozujemy problemy oraz dobierzemy do niego rozwiązanie, które potem okaże się skuteczne.

Rewitalizacja skóry – na jaki zabieg się zdecydować?

Laser to oczywiście nie jedyny zabieg, na który możemy się zdecydować. Regularny zabieg, który pomoże zrewitalizować skórę naszej twarzy to także mikrodermabrazja kordunowa, która nie tylko uprząta cały bród oraz zrogowaciały naskórek, jak i inne zanieczyszczenia, ale również odmładza i pomaga w walce ze zmarszczkami. Taki zabieg warto powtarzać kilka razy w roku, choć trzeba przy tym zdać sobie sprawę, że bywa on nieprzyjemny, natomiast z pewnością nie jest wcale bolesny. Wśród innych popularnych zabiegów na twarz warto wyróżnić dermapen, czyli zabieg podobny do lasera, który polega na dziurkowaniu skóry twarzy specjalnym urządzeniem – wszystko oczywiście po to, aby pobudzić skórę do regeneracji. Można również zdecydować się na uzupełnienie skóry kwasem hialurunowym albo na peeling chemiczny – ten ostatni to szczególnie interesująca propozycja dla wszystkich osób, które nie przepadają zbytnio za zabiegami, w których używa się igieł. Peeling medyczny przyniesie najlepsze efekty, jeżeli tylko zostanie wykonany pod okiem eksperta, który zna się na rzeczy. Wszystko zależy oczywiście od tego, z jakimi problemami zmaga się nasza skóra i co tak w zasadzie chcemy poprawić.


Comments are closed.