Akcesoria do wnętrz

Pierwsze spotkanie z decoupage

17 Lip , 2017  

Niezależnie od tego, co chcesz uzyskać oraz na jakiej podstawie, jedno jest pewne zawsze pierwsze kroki w decoupage wyglądają tak samo, dlatego również i ty początkujący artysto będziesz musiał spróbować swoich sil w tym bardzo prostym teście. Jeżeli uda ci się go przejść be trudu możesz brać się za produkcje na szerszą skalę oraz zakup niezbędnych materiałów. Wobec tego, każdy powinien wykonać podstawową technikę serwetkową, której opiera się wiele innych technik tego przyjemnego hobby. Wystarczy przygotować sobie bazę, na początek warto skorzystać z tych drewnianych zdecydowanie łatwiej się na nich pracuje. Tak, więc po oszlifowaniu i wymalowaniu dwoma warstwami farby możemy przystąpić do wybrania motywu. Do tego celu posłuży nam dowolna serwetka, z której musimy wyciąć na przykład gałązkę lawendy.

Używamy do tego ostrych nożyczek i ostrożnie obcinamy wzór jak najbliżej konturów, jednak z zachowaniem tła. Następnie rozdzielamy warstwy z serwetki, zazwyczaj są to trzy kawałki, nas interesuje ten ze wzorem. Układamy go w dowolnym miejscu naszej wyschniętej już bazy. Jeżeli stwierdzimy, że motywów mogłoby być więcej ułupmy pierwszy tak, aby pozostało miejsce, potem będzie już za późno. Tak ulotne wzory smarujemy klejem, ale uwaga, za pomocą pędzla nakładamy klej na wzór nigdy odwrotnie. Wolnymi, delikatnymi ruchami, tak aby nie uszkodzić serwetki.

Pozostawiamy do wyschnięcia, a następnie malujemy kilkoma warstwami lakieru, ważne jest by dokładnie pokryć całość, tak aby uzyskać efekt malowania.


Comments are closed.