Kosmetyki

Peelingi dla kobiet w ciąży

22 lut , 2019  

Peelingi pozwalają na złuszczanie naskórka, co stymuluje skórę do jej odnowy. Staje się gładka i miękka. Peelingi pozwalają też na lepsze wchłanianie się nawilżających balsamów. Kluczem do sukcesu jest ich regularne stosowanie.

Niektóre kobiety w ciąży zastanawiają się czy aby na pewno stosowanie peelingów jest bezpieczne. Kobiety w ciąży nie muszą odmawiać sobie stosowania peelingów. Powinny jednak wybrać te mechaniczne, a chemiczne zarezerwować na czas po porodzie. Skóra podczas ciąży jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego peelingi nie mogą być zbyt mocne.

Dobrze jest zdecydować się na peeling myjący, przy którym tarcie jest mniejsze. W sklepach znajdziemy peelingi o różnej grubości ziarenek, co sprawia, że możemy dobrać kosmetyk wedle własnych potrzeb. Oprócz samego doboru kosmetyku, ważny jest także sposób jego aplikacji. Peeling należy nakładać bez nacisku.

Aby nie podrażniać skóry, zalecane są łagodne, koliste ruchy, które pomogą złuszczyć naskórek. Po zastosowaniu peelingu i osuszeniu skóry, nałóżmy balsam nawilżający.


Comments are closed.