Akcesoria do wnętrz

Opracowanie bazy – ważne czynności

5 Sie , 2017  

Jedną z najważniejszych wykonywanych czynności w decoupage jest dokładne przygotowanie podstawy, dzięki czemu nie tylko uzyskamy wspaniały efekt, ale także nasz naklejony motyw będzie utrzymywał się przez kilka lat. Zatem przede wszystkim musimy sprawdzić, czy wybrana baza nadaje się do naklejenia serwetki, jeżeli mamy pewność, że tak jest musimy ją najpierw oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń, zabrudzeń, czy większych wypukłości oraz uszkodzeń.

W przypadku drewna należy delikatnie zeszlifować powierzchnie przy użyciu papieru ściernego, a następnie usunąć drobinki pyłu, pędzlem lub szmatką. Nigdy nie wykonujemy tego wodą, bowiem drewno zbyt szybko nie wyschnie.

Wodę z kolei używamy do wszystkich innych materiałów jak szkło, ceramika, czy metal. Musimy dokładnie je umyć, najlepiej płynem do naczyń, tak aby usunąć kurz, tłusty nalot oraz etykietki, a następnie dokładnie suszymy.

Dopiero po takich zabiegach możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest pomalowanie podstawy. Musimy nałożyć co najmniej dwie warstwy specjalistycznej farby, tak aby dokładnie pokryć całą powierzchnię oraz ją zagruntować.

Pamiętajmy o dokładnym malowaniu, bez pośpiechu, aby nie powstały smugi oraz zacieki farby, które popsują cały efekt. Następnie odłożyć w nienasłonecznione miejsce i odczekać, aż wyschnie.

W ten sposób uzyskamy idealny materiał do wykonania wszelkiego rodzaju indywidualnych projektów, na który już bezpośrednio bez obaw możemy przykleić dowolny motyw.


Comments are closed.