Kosmetyki

Olejki pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży

4 mar , 2019  

Ciąża to czas, w którym kobieta powinna szczególnie zadbać o swoje ciało, ale jednocześnie upewnić się, że zastosowana pielęgnacja nie będzie szkodliwa dla dziecka. Doskonałym specyfikiem pielęgnacyjną są olejki.

Mają one przeróżne zastosowanie, dlatego są niezwykle uniwersalne. Warto wiedzieć, które z nich mogą być bezpiecznie stosowane przez przyszłe mamy.

Olejek cytrynowy to idealna broń w walce z łupieżem. Olejek ten działa bakteriobójczo i odświeżająco. Warto ogrzać olej na ciele za pomocą bluzki do karmienia

Z kolei orzeźwiające działanie wykazuje olejek różany. Polecany jest dla kobiet, którym zależy na wygładzeniu i zregenerowaniu skóry.

Pomoże w walce z bólami głowy oraz przy problemach ze snem. Silne właściwości nawilżające ma olejek słonecznikowy, a także sezamowy.

Olej sezamowy będzie doskonałym wyborem dla mam, które borykają się z rozszerzonymi porami. Jeśli zależy nam na walce z rozstępami, wybierzmy olej migdałowy, który uelastyczni skórę.

Kobiety w ciąży muszą jednak zrezygnować ze stosowania olejku lawendowego, szałwiowego, jaśminowego, tymiankowego, melisowego oraz jałowcowego.


Comments are closed.