Zabiegi kosmetyczne

Obserwuj swoją skórę, chroń znamiona

8 Lip , 2017  

Skóra na naszym ciele wymaga różnego typu ochrony – twarz, dłonie czy dekolt, czyli te miejsca, która są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych należy chronić kremami z wyższym filtrem. Inne części ciała, np.

nogi czy przedramiona będą potrzebowały znacznie niższej ochrony. Jednak każdy fragment ciała należy dokładnie obserwować, zwłaszcza pod kątem występowania tam znamion oraz przebarwień.

Każda bowiem zmiana może, jeżeli nie będzie należycie chroniona, prowadzić do poważnych powikłań oraz chorób. Jeżeli na twoim ciele występuje dużo znamion to wszystkie te miejsca musisz chronić kremem z filtrem.

Nie wystarczy tutaj ochrona rzędu 15-20 SPF, ale zaleca się tę możliwie najwyższą. Nawet jeżeli na całe ciało nakładasz krem lub balsam z filtrem 15 SPF to na wszelkie znamiona nałóż wyższy filtr, zaleca się nawet ochronę w wysokości 50 SPF.

Jeżeli znamiona na twoim ciele są duże to najbezpieczniej będzie jeżeli na czas opalania zakleisz je plastrem – wówczas będziesz mieć pewność, że promienie słoneczne nie będą z nimi miały żadnej styczności. Nie jest tak niestety w przypadku kremu z filtrem, który może się ulotnić lub przypadkowo zetrzeć.


Comments are closed.