Akcesoria do wnętrz

Obrazy w pomieszczeniach

7 wrz , 2017  

Obrazy to od wieków jedne z najbardziej znanych i lubianych akcesoriów wnętrz. Niestety jest to jednak dekoracja z którą bardzo łatwo można przesadzić i nieumiejętnie dobrać do panującego stylu. Istnieje kilka reguł, których należy przestrzegać, aby te elementy dekoracyjne spełniały swoją funkcję, a nie odwrotną:

  • Nadrzędną regułą jest dobranie obrazu do wnętrza. W zasadzie wpisuje się w to wiele składowych: rozmiar, kształt, faktura, wzór, kolor;
  • Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w którym chcemy umieścić daną pracę. Jeżeli pomieszczenie ma kilka sporych metrów kwadratowych, a ściany są w większości puste – można pokusić się o większe, nawet trójwymiarowe dzieła. W momencie kiedy myślimy o dekoracji mniejszych wnętrz – trzeba decydować się na mniejsze obrazy. Ta zasada ma sprawić, że efekt nie będzie śmieszny i przytłaczający.

    Najważniejsze jest poczucie równowagi;

  • Dla wysokich pomieszczeń jest większe pole do popisu, ponieważ świetnie sprawdzą się tu wszelkie horyzontalne propozycje. Te z kolei działają w sposób, który wizerunkowo zmniejsza wysokość pokoju, nie nadając się tym samym do niskich mieszkań;
  • Obrazy to bardzo trudna sztuka w aranżacji pomieszczeń, dlatego przed zdecydowanie się na jakiś konkretny – warto wizualnie sprawdzić, czy będzie pasował. Można tego dokonać w kilka bardzo prostych sposobów. Po pierwsze – poprzez rozrysowanie pomieszczenia i znajdujących się w nim przedmiotów na kartce i w odpowiednio zmniejszonej skali sprawdzić, czy propozycja nie jest za duża lub za mała. Jest to dość uciążliwe, więc naprzeciw wychodzi nam dość prosty sposób. Bowiem wycięcie z jakiekolwiek materiału kształtu, odpowiadającego naszemu wymarzonemu obrazowi i przymocowaniu go w miejscu o którym myśleliśmy. Te dwa pomysły zdecydowanie pomogą i ułatwią dobranie najbardziej adekwatnego rozmiaru do ściany w pomieszczeniu.

.


Comments are closed.