Kosmetyki

Niezbędne do golenia

10 Sty , 2019  

Ważną czynnością higieniczną i estetyczną jakiej należy się podjąć, aby ładnie wyglądać, jest golenie. Co istotne, golą się zarówno kobiety jak i mężczyźni, choć odbywa się to w odmienny sposób.

www.gotowanie-w-mniejszym-miescie.pl

Generalnie golenie kojarzymy przede wszystkim z panami i to im jest dedykowana większość kosmetyków do golenia jakie można spotkać na rynku. Prym wiodą pianki i żele, nieco mniej popularne są kremy i mydła, choć zdaniem znawców te dwa ostatnie produkty służą męskiej skórze najlepiej.

Dalej mamy płyny po goleniu, które odkażają skórę i łagodzą podrażnienia. Nakładanie środka do golenia na twarz może odbywać się ręką (zazwyczaj w przypadku pianek i żeli) lub za pomocą specjalnego pędzla (kremy i mydła).

Pędzel powinien być wykonany z naturalnego włosia, najczęściej borsuka lub dzika. Panie z kolei mają inne wyzwania – golą bowiem pachy, ale także nogi i strefę bikini.

Korzystają w tym celu z pianek lub żeli podobnych do tych męskich lub ze specjalnych kremów, które po nałożeniu powodują odpadanie włosów. Nowocześniejsze kobiety sięgają po depilatory mechaniczne.


Comments are closed.