Gry komputerowe

Medal of honor

1 sie , 2017  

Seria gier Medal of Honor przenosi gracza w czasy II wojny światowej. Gracz wciela się w postać amerykańskiego żołnierza – podporucznika Jimmy’ego Pattersona, który bierze udział w Lądowaniu w Normandii. W świecie Medal of Honor gracz ma do dyspozycji faktyczny arsenał broni używanej podczas drugiej wojny światowej.

Pierwsza część serii powstała w 1999, wyprodukowana przez Electronic Arts na konsole Play Station, po sukcesie pierwszej części pojawiły się kolejne wydawnictwa takie jak Medal of Honor: Underground, Allied Assult czy Wojna na Pacyfiku. Od 2010 roku producenci gry wyszli poza ramy drugiej wojny światowej, dzięki czemu użytkownicy mogą brać udział we współczesnych akcjach elitarnych jednostek wojskowych, takich jak U.S.

Army, a także polskiego GROMu. Akcja przeniosła się do Afganistanu, a gracz ma szansę walczyć z globalnym terrorem, wcielając się w amerykańskiego żołnierza jednostki Tier 1 o pseudonimie Klecha. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że autorem fabuły w wielu grach serii był amerykański reżyser, zdobywca trzech Oscarów Steven Spielberg.


Comments are closed.