Kosmetyki

Mama u kosmetyczki

5 mar , 2019  

Kobiety w ciąży powinny ostawić przede wszystkim na naturalną pielęgnację, która będzie bezpieczna dla nich i ich dziecka. Nie muszą jednak rezygnować z wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Należy jednak dostosować taką wizytę do potrzeb przyszłej mamy. Nie każdy zabieg może być wykonywany u kobiet w ciąży, dlatego lepiej skonsultować planowane zabiegi z lekarzem.

Na pewno odpadają wszelkie zabiegi z wykorzystaniem prądów oraz silnych kosmetyków z dodatkiem retinolu, kwasów owocowych i witaminy C. Lepiej zrezygnować z zabiegów, które mają na celu silne złuszczanie, a także zamykanie naczynek.

U kosmetyczki można wykonywać łagodne zabiegi oczyszczania skóry, które wykorzystują delikatne ziołowe specyfiki, a także owocowe maseczki. Ze spokojem możemy zapisać się na kojący masaż twarzy, który sprawi, że cera stanie się promienna i bardziej elastyczna.

Warto fundować sobie również lekkie masaże ciała, które pozwolą na zachowanie gładkiej skóry i zmniejszą skłonność do powstawania rozstępów i cellulitu.


Comments are closed.