Architektura

Małe jest piękne?

5 maj , 2017  

Według statystyk prowadzonych przez deweloperów, Polacy coraz częściej wybierają małe mieszkania. Powód jest najprostszy z możliwych – chęć posiadania mieszkania Gdynia na własność przy znacznie ograniczonych funduszach i widmie wieloletniego kredytu wiszącego nad głową. Dlatego dużą popularność zyskuje w naszym kraju model japoński.

Czyli upchnięcie na niezwykle małej przestrzeni przedmiotów i sprzętów naprawdę niezbędnych do życia. Tu każdy centymetr kwadratowy jest zagospodarowany, nie ma miejsca na bibeloty i niewykorzystane przestrzenie. Dla kogo sprawdzi się takie rozwiązanie? Na pewno dla tak zwanych „singli z aspiracjami”, dla których mieszkanie jest tylko miejscem noclegu i odpoczynku przed powrotem do pracy.

Nie wymaga wiele troski i zabiegów, sprząta się je szybko i bezproblemowo. Na pewno nie zda egzaminu w przypadku osób towarzyskich. Ciężko wyobrazić sobie domówkę w kawalerce, która jest wielkości przeciętnego salonu.

Dobrze w takich wnętrzach czują się też zamożniejsi studenci, którzy nie chcą dzielić mieszkania z nikim innym, a sami wszak do życia nie potrzebują wiele przestrzeni.


Comments are closed.