Zabiegi kosmetyczne

Makijaż a ochrona przeciwsłoneczna twarzy

26 Sie , 2017  

Ochrona twarzy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym jest niezwykle ważna. Na twarzy bowiem bardzo szybko widać efekty oddziaływania słońca – skóra szybciej się starzeje, pojawiają się plamy i przebarwienia, szybciej tworzą się zmarszczki. Efekty te są niestety praktycznie niemożliwe do cofnięcia, dlatego warto jest wiedzieć, jak należy skórę twarzy właściwie chronić przed promieniowaniem. Na rynku dostępnych jest wiele kremów z filtrem przeznaczonych właśnie do twarzy.

Jak obiecują producenci świetnie nadają się one pod makijaż. To bardzo ważne dla kobiet, które nie chcą rezygnować z makijażu, a jednocześnie chcą na co dzień chronić swoją skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Od niedawna jednak na drogeryjnych półkach można zauważyć coraz więcej kosmetyków kolorowych, np. podkładów czy pudrów, które w swoim składzie także mają ochronę SPF.

bitcoin.konsument.edu.pl

Jest to oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie dla pań, które nie chcą stosować kilku kosmetyków na twarz. W tym przypadku mają dwa produkty w jednym. Należy jednak pamiętać o tym, że w kosmetykach do makijażu filtry są zazwyczaj bardzo niskie – mają około 15 SPF. Zatem w przypadku, kiedy będziesz dłużej przebywać na słońcu taka ochrona nie wystarczy i warto jest na skórę nałożyć jeszcze dodatkowy krem z filtrem.


Comments are closed.