Akcesoria do wnętrz

Lazuryt – historyczny efekt

10 wrz , 2017  

Oprócz klasycznego już marmuru równie pięknie prezentuje się w połączeniu z techniką decoupage lazuryt. Jak wiadomo ten niebiesko złoty kamień wygląda bardzo ciekawie na wszelkiego rodzaju wazonach, talerzach dekoracyjnych, które teraz możesz wykonać samodzielnie, ze zwykłej białej podstawy. To kolejny dowód na to, jak bardzo bogatą techniką jest decoupage, poprzez wykorzystanie wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych, a także dzięki wielu metodom i technikom, które często są kwestią przypadku. Bowiem wystarczy, że przez przypadek zmieszamy zupełnie inne kolory i okaże się, że powstała bardzo ciekawa propozycja.

W przypadku lazurytu nasze farby powinny mieć wszelkie odcienie błękitu, który mieszamy w różnych odcieniach w trzech pojemniczkach. Każde z nich musi mieć inne nasycenie barw. Następnie za pomocą pędzla nakładamy warstwy, najlepiej, gdy będą to pojedyncze punkty, tak aby nie łączyły się ze sobą. Dopiero po pokryciu większości podstawy możemy przystąpić do ich połączenia.

Do tego celu używamy gąbki naturalnej poklepując delikatnie wszystkie miejsca. W ten sposób dojdzie do bardzo ciekawego zmieszania kolorów w różnych tonach. Następnie pokryj całość szelakiem z domieszką sproszkowanego złota szybkim i zdecydowanym ruchem pędzla. Warto zwróć uwagę na wspomnianą pomyłkę kolorów, wystarczy, że do jednego z pojemniczków dołożymy inny odcień, albo całość nie będzie odcieniami błękitu, tylko zieleni, czerwieni, czy różu.

Bowiem to od nas zależy, co chcemy uzyskać, a lazuryt to tylko jedna z wielu propozycji.


Comments are closed.