Kosmetyki

Kwas hialuronowy

5 mar , 2019  

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej popularnych składników, który można znaleźć w produktach do pielęgnacji cery dojrzałej. Ten składnik nie powoduje uczuleń i jest dobrze przyjmowany przez skórę, dlatego że naturalnie występuje w głębokich warstwach naszej skóry.

Z wiekiem, jego ilość zmniejsza się, co prowadzi do zmniejszenia elastyczności skóry i poziomu nawilżenia. Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest wiązanie wody w warstwie właściwej naszego naskórka.

Oznacza to, że jego wysoka zawartość w skórze osób młodych sprawia, że ich skóra będzie utrzymywała odpowiedni poziom nawilżenia i nawodnienia skóry. Przy upływie lat, zawartość kwasu hialuronowego drastycznie spada, dlatego aby uzupełnić jego ubytki, bardzo często jest polecany dla osób z dojrzałą cerą, jako składnik silnie nawilżający.

Kwas hialuronowy jest uznawany przez kosmetologów za jedną z najlepszych substancji nawilżających dla naszej skóry. Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele produktów, które zawierają tę substancję aktywną, między innymi kremy do twarzy, maseczki i ampułki pielęgnacyjne.


Comments are closed.