Nieruchomości

Kruczki w umowach

13 Kwi , 2017  

Nawet jeśli znajdziesz już mieszkanie marzeń, nie poddawaj się bezkrytycznie entuzjazmowi. Przeczytaj dokładnie umowę od dewelopera, by uniknąć pułapek, które mogą być tam zawarte. Bardzo często w tego typu dokumentach znajduje się klauzula o niebotycznych karach za odstąpienie od umowy, z dodatkowym zapisem, że wyrażasz zgodę na wykorzystanie zamiennych materiałów budowlanych (czyli zwyczajnie gorszej jakości). Nie masz wtedy prawa odstąpić od umowy. Jeśli ją zerwiesz, będziesz zmuszony wypłacić odszkodowanie.

na sprzedaż działki poznań działki budowlane na sprzedaż poznań sprzedajemy działki pod poznaniem układanie czyli montaż płyt z betonu architektonicznego patron nieruchomości

Zwróć tez uwagę, czy w twojej umowie widnieje zapis o odbiorze mieszkania. Często dopisuje się tam klauzulę, która stwierdza, że w razie twojego niestawienia się w określonym przez umowę terminie, deweloper dokona samodzielnego odbioru. Jeśli taki lokal będzie miał jakieś wady, nie masz szans skutecznie dochodzić swoich praw. Częstym wybiegiem jest dodanie otwartych katalogów zdarzeń, które zwalniają dewelopera z kar za opóźnienia w oddaniu inwestycji. Wystarczy pozornie niewinny zapis o „innych warunkach pogodowych” i choćbyś czekał na swoje wymarzone M pół roku dłużej, nie masz szans na odszkodowanie.


Comments are closed.