Kosmetyki

Kosmetyki, które zrobisz w domu

19 Sty , 2019  

Kosmetyki DIY to jeden z najgorętszych urodowych trendów ostatnich lat. Rośnie moda na bycie “eko” oraz unikanie chemicznych składników – i to nie tylko w jedzeniu, ale i w kosmetykach. Co ważniejsze, pojawiają się opinie że kosmetyki naturalne lub wykonane własnoręcznie są nie tylko przyjazne naturze, ale i pomagają osiągnąć dużo lepsze efekty. Dzięki temu, coraz więcej z nas decyduje się na własnoręczne wytwarzanie kosmetyków. Zdecyduj się na peeling DIY! Jednym z produktów najczęściej wykonywanym samodzielnie będą peelingi.

Prym wiodą peelingi solne i cukrowe, ale równie popularne są peelingi z kawy. Jak je wykonać? Jak sama nazwa wskazuje, robimy je na podstawie ich głównego składnika, dodając odrobinę wody, miodu, oraz innych dodatków. Najważniejsze – aby wszystkie składniki były pochodzenia naturalnego, choć zdarzają się osoby które przygotowują peeling mieszając np. kawę z ulubionym płynem pod prysznic. Maski do twarzy robione w domu Ogromną popularnością cieszą się również maski, wykonywane samodzielnie na podstawie gotowych produktów.

Najeczęściej (chociaż nie jedynie) będa to maski z glinki – zielonej lub szarej. Zbawienne właściwości glinki nie powinny zaskoczyć nikogo, kto choć w niewielkim stopniu interesuje się pielęgnacją cery. Maseczki do włosów Pielęgnacja włosów naturalnymi sposobami często sprawdza się dużo lepiej, niż nawet profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Żadnej “włosomaniaczce” nie trzeba przedstawiać olejów roślinnych i przekonywać do ich zbawiennego wpływu na włosy. Można je stosować solo, lub też przygotować maski lub odżywki z ich użyciem! Składniki odżywcze zawarte w naturalnych olejach roślinnych skutecznie wnikają we włosy oraz przywracają im gładkość i blask.

Należy jednak pamiętać, że różne typy włosów mają różne wymagania. Rodzaje włosa dzielimy w tym przypadku ze względu na ich porowatość, wyróżniamy: włosy niskoporowate, włosy średnioporowate i włosy wysokoporowate. Olejki, które fantastycznie spisują się przy pielęgnacji włosów niskoporowatych mogą źle wpłynąć na stan włosów wysokoporowatych i vice versa. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup olejku do włosów, koniecznie sprawdź jaki typ włosa posiadasz! Szampon na bazie jajek? Jak najbardziej! Alternatywą dla drogeryjnych i fryzjerskich szamponów do włosów może być… szampon z jajek. Jest on niezwykle łatwy do wykonania a ma ogromny potencjał poprawić kondycję naszych włosów.

Do żółtek jajka dodajemy zieloną herbatę, szarą glinkę i kilka kropel ulubionego olejku – i szampon gotowy! Fantazja nie zna granic Przepisów na zdrowe, ekologiczne kosmetyki naturalne jest bardzo wiele. Część z nich może początkowo odstraszać, ale warto dać im szansę. Są one nie tylko przyjazne środowisku, ale mogą dużo lepiej wpłynąć na naszą urodę niż tradycyjne chemiczne kosmetyki. Z pewnością nie stracimy nic na wypróbowaniu – składniki kosmetyków naturalnych nie są drogie i można je dostać nawet w najbliższym supermarkecie. Przepisy są mniej lub bardziej fantazyjne, a kosmetyki naturalne do zrobienia w domu to nie tylko szampony, olejki czy maski ale również kulki do kąpieli, serum do pielęgnacji skóry czy wcierki do zwężania porów.


Comments are closed.