Kosmetyki

Kosmetyki, które nie uczulają

1 Gru , 2018  

Podrażniona cera, trądzik, czy pokrzywka po użyciu najnowszego kosmetyku z najbliższej drogerii – brzmi znajomo? Niestety, wiele z nas musiało choć raz zmierzyć się z tym problemem. Można zdecydować się na badania alergiczne u alergologa, ale nie każdy ma taką możliwość. Jeśli natomiast nie wiemy, który składnik kosmetyku nas uczulił, zaczynamy podejrzliwie spoglądać nawet na najzwyklejsze mydło. W takich sytuacjach pomocne będą kosmetyki które nie uczulają – czyli kosmetyki hipoalergiczne. Dla kogo? Kosmetyki hipoalergiczne to przede wszystkim wspaniałe rozwiązanie dla alergików, oraz osób które podehrzewają u siebie alergie ale nie sa jeszcze pewne. Kosmetyki hipoalergiczne są pozbawione wszelkich środków drażniących, które potencjalnie mogą wywołać reakcję alergiczną lub w inny sposób zaszkodzić skórze. Jednakże, mogą je stosować nie tylko osoby z alergią! Kosmetyki hipoalergiczne doskonale spiszą się w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, często są zalecane kobietom w ciąży oraz małym dzieciom, ale używać ich może tak naprawdę każdy.

Bardzo często będa to też kosmetyki pochodzenia naturalnego – choć trzeba wtedy uważać, ponieważ naturalne składniki również mogą powodować uczulenie u niektórych osób. Gdzie kupić kosmetyki hipoalergiczne? Obecnie dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznych kosmetyków hipoalergicznych które nie będa uczulać jest bardzo prosty. Większość supermarketów czy lokalnych sklepów będzie mieć je w ofercie. Ceny kosmetyków hipoalergicznych nie zawsze są wygórowane, ale w przypadku niektórych producentów mogą być nieco wyższe. Warto zatem zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, drogerii czy aptek internetowych – tam ceny będą bardzo często dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych. Niektóre sklepy będa równiez oferować odbiór osobisty w wybranym punkcie, często jako darmowa forma wysyłki. W przypadku częstych lub dużych zakupów można także liczyć na specjalne rabaty – gra jest zatem warta świeczki.

Kosmetyki hipoalergiczne – czy tylko do pielęgnacji? Kosmetyki hipoalergiczne to już nie tylko produkty do mycia ciała czy pielęgnacji. Coraz częściej można spotkać także kosmetyki kolorowe, przeznaczone do makijażu, które nie uczulają. Wielu popularnych producentów decyduje się na wypuszczenie takich produktów, aby sposokowić potrzeby klientek o najbardziej wymagającej cerze. Czasami są to pojedyncze kosmetyki, a czasami całe serie przeznaczone osobom z cerą problematyczną. Bardzo często można kupić całe zestawy kosmetyków hipoalergicznych, zawierające kilka produktów, występujące w atrakcyjnych cenach i przeznaczone leczeniu określonej przypadłości. Na co należy uważać? Warto jednak pamiętać, że kosmetyki hipoalergiczne nie są lekami. Bardzo zaawansowane lub uciążliwe problemy skórne to coś, czego dzięki nim nie uda się zwalczyć.

Używanie odpowiednich, łagodnych kosmetyków może oczywiście pomóc w walce z problemem, ale nie wyleczy go. W takich sytuacjach należy skierować się do dobrego dermatologa, który przepisze odpowiednie leki, ale i bardzo często poleci odpowiedni preparat hypoalergiczny przeznaczony do codziennej pielęgnacji.


Comments are closed.