Tłumaczenia

Język – gramatyka i słownik

31 sie , 2017  

Chociaż jest to spore uproszczenie, to można chyba powiedzieć, że każdy język naturalny posiada swoją gramatykę oraz określony zbiór słów, którymi operuje się w oparciu o zasady gramatyczne. Zasadniczo gramatyka jest niezmienna, ale w rzeczywistości w miarę upływu czasu zmieniają się niektóre jej zasady.

słownik językowy natomiast jest zbiorem, który zmienia się nawet z dnia na dzień, szczególnie w dzisiejszych czasach. Zwróćmy uwagę na to, że nawet dziesięć lat temu używało się jeszcze słów, które dzisiaj są już w pewnym sensie archaizmami.

Chodzi tutaj konkretnie o język „młodzieżowy” czy też język ulicy, który przesiąka również do kultury. Niektóre z takich wyrazów na stałe zagościły w naszych słownikach, a dla innych nie znalazło się tam miejsce.

Niesamowite jest to, że współcześnie tak szybko zmienia się nasza potoczna mowa – dzieje się to niemal z dnia na dzień. Oczywiście, w słowniku pojawiają się również nowe wyrazy pochodzące w innych języków, czyli tak zwane makaronizmy.

Obecnie chodzi tutaj głównie o angielskie wyrazy, bo można powiedzieć, że angielski jest obecnie najbardziej uniwersalną mową (wcześniej taką rolę spełniały na przykład język francuski czy tez łacina). Współczesny świat rozwija się niezwykle dynamicznie, co ma przełożenie również na język. Warto jednak znać język francuski dlatego polecamy kurs francuskiego warszawa.

Każdego roku pojawiają się nowe urządzenia elektroniczne i innego rodzaju wynalazki, które trzeba jakoś nazwać. Czasami są to nazwy własne, które z czasem stają się nazwami gatunkowymi i przestaje się pisać je dużą literą. 
Język angielski poznań również się zmienia


Comments are closed.