Kosmetyki

Jak właściwie aplikować kosmetyki z filtrem

27 Sie , 2017  

Kremy, balsamy oraz spray’e, które zawierają w swoim składzie filtry ochronne aby należycie spełniały swoją rolę muszą być także właściwie aplikowane. Jeżeli kosmetyk taki nie będzie odpowiednio nałożony to produkt może zupełnie stracić swoje właściwości przez co nie będzie poprawnie chronił naszego ciała przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Nakładając na ciało kosmetyk z SPF zawsze przeczytaj zalecenia co do jego aplikacji.

Zazwyczaj na opakowaniu lub na dołączonej ulotce podane są wytyczne np. co do ilości nakładanego produktu. Jeżeli masz wskazówkę, by na całą twarz nanieść np.

1,5 ml kremu lub zaaplikować jedną pompkę to nie zmniejszaj ilości, gdyż taka porcja produktu jest niezbędna, by właściwie chronić skórę. Mniejsza ilość produktu jest jednoznaczna z niższą ochroną. Jeżeli zatem potrzebujesz ochrony SPF 50, a nakładasz np.

jedynie połowę z zalecanej ilości kosmetyku to ochrona także będzie słabsza. Zasada ta jednak nie działa w drugą stronę – zwiększenie ilości nakładanego kosmetyku wcale nie sprawi, że będzie on miał wyższą ochronę.


Comments are closed.