Akcesoria do wnętrz

Jak ozdobić poduszkę?

15 lut , 2019  

Poduszki stanowią jeden z najbardziej ozdobnych, a jednocześnie praktycznych elementów wystroju. Nadają wnętrzu bardzo przyjemny, przytulny wygląd. Dodatkowo zawsze miło jest po ciężkim dniu rozsiąść się na kanapie czy fotelu, wypełnionym puchatymi poduchami.

Jeszcze przyjemniejszy będzie powrót do domu, w którym będą czekać na ciebie poduszki nie tylko wygodne, ale również własnoręcznie ozdobione. Samodzielne udekorowanie poduszki może okazać się bardzo proste. Co więcej, istnieje tak wiele możliwości przygotowania takiej ozdoby, że można dopasować jej stylistykę niemal do każdego wnętrza.

Nieważne, czy wnętrze twojego mieszkania jest eleganckie, czy raczej rustykalne – z pewnością znajdziesz pomysł na swoje własne, oryginalne poduszki. Można przyozdobić je na przykład dzięki rozetkom z rozmaitych tkanin. Mogą wtapiać się w tło, jednak ciekawym rozwiązaniem jest także przygotowanie ich z materiałów błyszczących, lub kolorystycznie kontrastujących z pomieszczeniem.

Nowe życie poduszki można podarować jej poprzez naszycie koronek, kolorowych łatek lub frędzli. Bardziej odważnym dekoratorom mogą przypaść do gustu naniesione na powierzchnię poduszki piórka, cekiny, koraliki czy perełki.


Comments are closed.