Włosy / fryzjerstwo

Jak dbać o swoje włosy? Domowe sposoby na piękne włosy

4 gru , 2018  

Każdy chciałby mieć jak najładniejsze włosy. Dotyczy to nie tylko kobiet, które przecież znane są z tego, jak wielką uwagę przywiązują do dbałości o włosy, ale coraz częściej również mężczyzn, którzy chcieliby nieco więcej czasu oraz uwagi poświęcić temu zagadnieniu. Na całe szczęście, istnieje coraz więcej sposób, za sprawą których możemy w prosty i niedrogi sposób zadbać o nasze włosy. Dzięki temu przez długi czas będziemy mogli cieszyć się efektownym wyglądem, szczególnie jeśli posiadamy średniej lub dużej długości włosy. Warto przy tym pamiętać, że nie każdy sposób zadziała w konkretnym przypadku – nasze organizmy mogą zupełnie inaczej reagować, a co za tym idzie niektórym pewne sposoby, które sprawdzają się u innych, po prostu nie pomogą.

JOICO kosmetyki do włosów

Dobrym pomysłem jest więc konsultacja z lekarzem specjalistą, który zaproponuje nam różnego rodzaju metody, abyśmy mogli w jak najlepszy sposób zadbać o nasze włosy. Ciekawą alternatywą jest odpowiednio dobrana dieta, która może zdziałać cuda na wielu różnych polach, w tym także pomóc nam dobrze zadbać o włosy. A jakie są najpopularniejsze domowe sposoby na piękne włosy? Wszak nie trzeba cały czas stosować różnego rodzaju odżywek czy kupować różnego rodzaju preparatów, by cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami. W wielu przypadkach takie rozwiązanie się oczywiście doskonale sprawdza, natomiast nie zawsze jest to najtańsza opcja – wszak odżywki czy preparaty kosztują. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można samodzielnie zadbać o swoje włosy.

Do najpopularniejszych domowych sposobów na piękne włosy należą:

  • maseczka owocowa,
  • masaż skóry głowy,
  • maseczka na bazie jajka,
  • stosowanie produktów mlecznych,
  • sok z cytryny,
  • płukanki piwne,
  • zioła i rośliny.

Jak więc widzimy, możemy wykorzystać mnóstwo różnego rodzaju produktów, aby stworzyć odżywczą i wzmacniającą włosy maseczkę. Do stworzenia maseczki owocowej wykorzystamy na przykład banana, awokado czy melona oraz jogurt naturalny. Wiele produktów mlecznych działa zresztą doskonale na skórę głowy, oczyszczając pory skóry, ale też zapewniając gładkość oraz blask. Także jajka będą ratunkiem dla zniszczonych włosów – farbowanych, rozjaśnianych czy po prostu przesuszonych.

Z kolei sok z cytryny czy olej z oliwek może pomóc nam w walce z łupieżem. Nie można zapomnieć również o działaniu ziół i roślin takich jak rumianek, aloes czy skrzyp polny, które mają bardzo dobrze właściwości i mogą w znaczący sposób poprawić kondycję naszych włosów. Nie można także zapominać o masażach skóry głowy, które nie tylko są bardzo przyjemnym zabiegiem relaksacyjnym, lecz również pobudzają włosy do wzrostu. Wszystko to powinno pomóc nam zadbać o nasze włosy, natomiast trzeba przy tym pamiętać, że podłożem złego stanu mogą być różne czynniki. Zalicza się do nich nie tylko stres czy zaburzenia hormonalne, lecz także źle dobrane kosmetyki czy nawet zbyt intensywną pielęgnację włosów.

W związku z tym, zanim zaczniemy stosować różne domowe sposoby na wzmocnienie i poprawę kondycji włosów, warto jest najpierw dowiedzieć się, co jest przyczyną tak złego ich stanu.


Comments are closed.