Gry komputerowe

Heroes of Might and Magic

14 lip , 2017  

Heroes of Might & Magic: A Strategic Quest powstała w 1995 roku jest grą strategiczną, a za jej produkcję odpowiada amerykańska firma New World Computing. Fabuła gry osadzona jest w średniowiecznym świecie fantasy o nazwie Enroth, które próbuje podbić czterech niezależnych władców: Rycerz – Lord Ironfist, Barbarzyńca – Lord Slayer, Czarodziejka – Królowa Lamanda oraz Czarnoksiężnik – Lord Alamar. Gracz wciela się w jednego z władców i dowodzi jego wojskami, by w trakcie ośmiu misji podbić Królestwo Enroth.

By wygrać ostateczne starcie, gracz musi rozbudować swój zamek, wzmocnić armię oraz podbijać nowe lądy. Po sukcesie pierwszej części, powstały jeszcze cztery edycji gry m.in.

Heroes of Might & Magic II i III oraz kilka dodatków: Dzikie Hordy czy Kuźnia przeznaczenia. Ostatnim wydawnictwem z serii jest Heroes of Might & Magic V z 2006 roku – nowa wersja pierwszej części gry, w której zastosowano obraz 3D. Jej akcja toczy się w świecie Ashan i opiera się jak wszystkie wcześniejsze wersje na formule walki dobra ze złem.


Comments are closed.