Gry komputerowe

Gry komputerowe vs gry planszowe

3 maj , 2018  

Dawniej, kiedy dostęp do Internetu nie był tak powszechny, młodzież musiała zadowolić się rozrywką w postaci gier planszowych. Wraz ze wzrostem dostępności i popularności zarówno komputerów, jak i Internetu, na przestrzeni lat w zastraszającym tempie wzrastała popularność gier komputerowych – zarówno tych online, jak i offline. Od kilku ostatnich lat widzimy jednak znaczny wzrost zainteresowania grami planszowymi. Skąd ten powrót do przeszłości? Czy gry komputerowe zwyczajnie nas znudziły?

Dlaczego powracamy do gier planszowych?

Gry planszowe powróciły na salony.

Dzisiaj jeśli chcesz być na topie, powinieneś grać w gry planszowe. We współczesnym świecie, w którym niemal każdy ma dostęp do Internetu, wybieranie gier komputerowych staje się niejako passe. Dzisiaj modne jest granie w gry planszowe – zarówno te tradycyjne, takie jak szachy, warcaby, czy chińczyk, ale również w nowoczesne gry indywidualne i zespołowe, które nie tylko znakomicie rozwijając umysł, poprawiają koncentrację i ćwiczą pamięć, ale również doskonale integrują. Dzisiaj gry planszowe to świetna okazja do dobrej zabawy grupowej.

Gry planszowe coraz częściej goszczą w naszych domach, ale nie tylko. Również kluby i bary oferują swoim klientom zarówno bezpłatne, jak i płatne wypożyczenie gier planszowych, które mają urozmaicić towarzyskie spotkanie grupy znajomych. Jeśli więc nie masz pomysłu na rozrywkę dla swoich gości, pomyśl o grach planszowych. To świetna zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i starszych.

Również coraz większą popularnością cieszą się gry planszowe indywidualne, będące zarówno formą rozrywki, jak i nauki.

Czy gry komputerowe odchodzą w zapomnienie?

Gry komputerowe absolutnie nie odchodzą w zapomnienie. To, że znaleźliśmy dla nich ciekawą alternatywę, nie oznacza, że od razu zrezygnujemy z gier komputerowych. Tym bardziej, że często zastosowanie obu rodzajów gier w żadnym stopniu się nie wyklucza.

Zarówno z gier planszowych, jak i komputerowych możemy korzystać indywidualnie lub grupowo. Jednak w przypadku gier komputerowych jest to z pewnością dużo trudniejsze. Abyśmy mogli grupowo, w jednym miejscu grać w ulubioną grę komputerową, powinniśmy mieć dostęp do przynajmniej kilku stanowisk wyposażonych nie tylko w sprzęt w postaci komputera, ale również aktywne łącze z Internetem. Często jest to niemożliwe, dlatego decydujemy się na planszówki.

Z kolei w pojedynkę często trudno jest grać w gry planszowe, dlatego w takiej sytuacji raczej decydujemy się na rozrywkę w postaci gier komputerowych.


Comments are closed.