Gry komputerowe

Gry fabularne

30 paź , 2017  

RPG to dość szeroka kategoria gier fabularnych. Najważniejszą wspólną cechą wszystkich tego typu rozgrywek jest to, że opierają się one przede wszystkim na narracji.

Słowa zastępują tutaj obrazy, pobudzając naszą wyobraźnię i pozwalając nam tworzyć własne światy, a także własnych bohaterów, w których role możemy się wcielać. W grach RPG nie korzysta się prawie z żadnych rekwizytów, co sprawia, że mogą w nich uczestniczyć również osoby w ogóle nie posiadające pieniędzy.

Taka darmowa wycieczka w świat pełen magii, w którym dobro toczy odwieczną walkę ze złem, z pewnością jest dość kuszącą opcją. Oczywiście, w każdej rozgrywce tego typu obowiązują z góry określone reguły oraz cele, do których każdy bohater powinien dążyć, żeby zwyciężyć.

Jeśli jednak chodzi o ustalenie tych reguł oraz celów, a także całego tła narracji, to mamy tutaj sporą dowolność – wszystko zależy od tego, w jakim świecie chcemy się poruszać, z jakimi przeciwnikami się spierać i o co grać. Rozgrywki RPG mogą mieć więc bardzo różny przebieg i charakter.


Comments are closed.