Akcesoria do wnętrz

Galaretka – pyszna przekąska czy pomysł na ozdobę?

6 mar , 2019  

Wszyscy znamy i uwielbiamy galaretkę. Może być pysznym nadzieniem kupionych w sklepie cukierków, ale zwykle cenimy ją ze względu na to, jak prosto i szybko staje się smacznym deserem.

Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że galaretka może posłużyć także do własnoręcznego wykonania ozdoby każdego wnętrza. Jak wykorzystać galaretkę w ten nietypowy sposób? Jeśli zdecydujesz się na przygotowanie dekoracji z użyciem galaretki, z pewnością będziesz potrzebować dość dużego, przezroczystego, szklanego naczynia.

Świetnie sprawdzą się tutaj wazony, również te o dość nietypowych, płaskich lub prostokątnych kształtach. Wybierz kolor galaretki, który z założenia ma wzbogacić wnętrze twojego mieszkania.

Następnie przygotuj galaretkę, nieco gęstszą niż ta, którą szykujesz do zjedzenia. Do ilości wody koniecznej do wypełnienia wazonu dodaj o jedną galaretkę więcej, niż wynikałoby to z przepisu.

Następnie wlej galaretkę do przygotowanego naczynia i odstaw na pół godziny w chłodne miejsce. Oczywiście, sama galaretka jeszcze nie stanowi dekoracji.

Po krótkim czasie, gdy stanie się nieco, choć nie całkowicie gęsta, możesz umieścić w niej elementy dekoracyjne – kwiatki, muszelki, koraliki oraz wszystkie inne ozdoby, jakie tylko przyjdą ci do głowy!.


Comments are closed.