Gry komputerowe

FIFA

2 sie , 2017  

FIFA to chyba najpopularniejsza gra sportowa. Pozwala ona graczom na prowadzenie drużyn narodowych lub ligowych w serii meczów towarzyskich, rozgrywkach ligowych lub Mistrzostwach Świata. Za produkcję gry odpowiedzialny jest kanadyjski oddział amerykańskiej firmy Electronis Arts – EA Sports.

Pierwsza edycja gry pojawiła się w 1994 roku i od tego czasu, co roku pojawiają się nowe, ulepszone części gry, zaktualizowane pod względem zawodników i klubów. Od 2003 roku gry z serii FIFA są polonizowane, posiadają polski komentarz oraz mają dodaną polską ekstraklasę. Gra oddaje w realistyczny sposób istotę piłki nożnej: stadion pełen dopingujących fanów, profesjonalne podsumowania (w roli komentatorów dziennikarze sportowi – Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski) oraz realistyczny wygląd gwiazd futbolu i dokładnie odwzorowane stroje klubowe bazujące na licencji.

Poza głównymi wydaniami gry, na rynku regularnie pojawiają się specjalne edycje, takie jak FIFA World Cup, FIFA Street, FIFA Manager, FIFA Euro.


Comments are closed.