Gry komputerowe

Doom

21 lut , 2019  

Doom to gra komputerowa wydana w 1993 roku przez firmę id Software miała wielu zwolenników i krytykantów, którzy twierdzili, że jest w niej za dużo przemocy. Złożona z dwóch serii i jednego dodatku wydanego w 2005 roku.

Jak w rzeczywistości to wyglądało? Gra Doom to wcielanie się w bohatera, który ma za zadanie iść określonym szlakiem, ale jednocześnie bronić się przed potworami, które musi zabić, ponieważ w przeciwnym razie to one zabiją bohatera – gracza. Gra faktycznie była mocno nasycona przemocą, krwią, osobnikami, które nie przypominały ani konkretnego zwierzęcia, ale na pewno już nie człowieka.

Gra, choć znana wszystkim można spokojnie użyć stwierdzenia popularna, bardzo kontrowersyjna może jest to jeden z powodów, dlaczego była tak często kupowana? Być może gdyby była wydana dziesięć lat później wyglądałaby zdecydowanie inaczej miała inna fabułę dziś unika się gier, w których jedynym celem jest pokonanie, a nazywając dosłownie zabijanie przeciwnika bez jasno określonego powodu i celu.


Comments are closed.