Architektura

Dom mieszkalny nie musi być nudny

20 cze , 2017  

Kiedy słyszymy słowo dom, staje nam przed oczami budynek kwadratowy, z różną ilością pięter, czasami z balkonem, tarasem, a do tego jeszcze posiadający garaż pod ziemią, albo obok. Czasami możemy pomyśleć także o budynkach, które mają niecodzienne kształty, ale to się dzieje rzadko, bo w tych które znamy zazwyczaj mieszczą się biura, albo jakieś restauracja. Jednak obecnie architekci pokazują, że dom nie musi być kwadratowy, a tym bardziej nie musi być nudny. Kiedy nie mamy zbyt wiele przestrzeni do wykorzystania, może się okazać, że pojawią się nowe, niezwykle ciekawe rozwiązania. Jeżeli mamy dom po zalaniu należy na początku zainteresowac sie ofertą osuszanie warszawa. 

Modne stają się domy jednoosobowe

Rodziny, które są obecnie zakładane, są coraz mniejsze, a nawet niejednokrotnie dzieje się tak, że w ogóle się nie zakłada rodziny, tylko mieszka się samemu. Wciąż jednak silna jest ochota na wyprowadzkę z mieszkania do wynajęcia w łowiczu do własnego domu. Dlatego właśnie tak dużym powodzeniem cieszą się domy jednoosobowe, a projekt Domo Dom pokazał, że można się z takim domem zmieścić nawet na bardzo małej powierzchni. Przy budowie domu, trzeba pamiętać, o zachowaniu odpowiednich odległości od posesji sąsiadów, dlatego projekt musi być dopasowany do działki jaką posiadamy. To właśnie sprawia, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się projekt Domo Dom.

www.tbom.pl

Posiada on garaż zaprojektowany pod domem, wszystkie niezbędne pomieszczenia, ale zajmuje niewiele miejsca, ponieważ część sypialna nadbudowana jest nad garażem, przez co budynek tworzy niewielki łuk. W dolnej części jest kuchnia i łazienka, gdzie znajduje się owalna umywalka, a także jadalnia, znowu do sypialni dostajemy się poprzez odpowiednio zaprojektowane schody. Taki projekt wnętrz Kraków jest niecodzienny, bardzo ciekawy, a jednocześnie pokazuje nam, że nawet wykorzystując nieregularne bryły, możemy uzyskać wspaniałe miejsce do zamieszkania. To sprawia, że coraz więcej osób rozgląda się za tego typu propozycjami, bo są one małe, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne, a jakby tego było jeszcze mało, mamy pewność, że w interesujący sposób będą się komponowały w otoczeniu innych budynków. Warto wiedzieć, że dzisiaj technika pozwala na stawianie budynków o nieregularnych kształtach, które pozwalają zmieścić spore metraże, na niewielkiej powierzchni. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy przemyśleli, czego oczekujemy od takiego miejsca, bo może się wówczas okazać, że nawet na naprawdę niewielkiej przestrzeni, będziemy mogli postawić ciekawie prezentujący się dom, który będzie w stanie zaproponować nam wszystkie niezbędne funkcje, tak abyśmy mieli pewność, że będzie nam się w nim naprawdę dobrze żyło. Taki projekt Domo Dom pokazuje, że to naprawdę jest możliwe i może powstać nie tylko na papierze, pod wprawną ręką architekta, ale także w rzeczywistości, jako idealne miejsce do zamieszkania. Trzeba się zastanowić, czy jest to rozwiązanie, którego szukamy i czy się nam ono spodoba, bo wówczas będzie nam się dobrze tam żyło. Tak jak w luksusowe mieszkania warszawa powiśle.


Comments are closed.