Kosmetyki

Czym są kosmetyki?

11 Sty , 2019  

Każdy czy każda z nas używa ich niemalże kilka razy dziennie, ale z pewnością nie każdy zastanawia się – czym właściwie są kosmetyki? Otóż można je określić jako grupę produktów chemicznych lub naturalnych, które służą do pielęgnacji, oczyszczania i ochrony ciała. Specjalnym typem kosmetyków, coraz popularniejszym obecnie będa dermokosmetyki – kosmetyki, które można spotkać głownie w aptekach, produkowane z myślą o skórze wrażliwej, trądzikowej, lub ogólnie wymagającej wyjątkowej pielęgnacji. Kosmetyki i ich podział Kosmetyki można podzielić według kilku kryteriów. Podstawowym będzie ich przeznaczenie, czyli do jakiej części ciała będą stosowane. Można wyróżnić kosmetyki do twarzy, włosów, paznokci, stóp czy kosmetyki uniwersalne, przeznaczone do pielęgnacji całego ciała. Kolejnym podziałem jaki możemy wyróżnić będzie grupa docelowa dla różnych kosmetyków. Na sklepowych półkach znajdziemy osobne działy z kosmetykami dla nastolatków, dla mężczyzn, dla młodych kobiet, oraz dla kobiet w średnim i zaawansowanym wieku.

Każda z tych grup potrzebuje indywidualnego podejścia oraz różnej pielęgnacji. Różne będą też opakowania kosmetyków – produkty dla nastolatków będa wyrózniać się jasnymi, kolorowymi opakowaniami, preparaty dla mężczyzn zazwyczaj są pakowane w szare, czarne, lub granatowe pudełka i buteleczki, a kosmetyki dla osób dojrzałych zazwyczaj posiadają jasne opakowania z czytelnym przekazem. Ostatnim z głównych podziałów kosmetyków będzie ich funkcja. Co to oznacza? Konkretnie, różne kosmetyki znajdą zastosowanie do różnych czynności. Mamy kosmetyki czyszczące, pielęgnujące i ochronne, kosmetyki zapachowe, oraz kosmetyki kolorowe – skierowane głównie dla kobiet czy dziewcząt. Podział ten nie jest jednak ostateczny, a kosmetyk może należeć do kilku z tych grup. Kosmetyki kolorowe, przeznaczone do makijażu coraz częściej posiadają właściwości pielęgnujące, a mydła będą zarówno czyszczące, jak i pielęgnujące i zapachowe.

Najpopularniejsze kosmetyki Dostęp do kosmetyków popularnych marek nigdy nie był łatwiejszy. Obecnie, szeroki wachlarz różnego rodzaju produktów możemy znaleźć niemal na każdym kroku – już nie tylko w drogerii, ale i w supermarkecie, kiosku, czy na stacji benzynowej. Co więcej, jesteśmy wręcz bombardowani wyjątkowo atrakcyjnymi obietnicami ze strony producentów kosmetyków. Odpowiedni krem rozwiąże wszystkie problemy ze zmarszczkami, peelingujący żel pod prysznic skutecznie pomoże w pozbyciu się cellulitu i rozstępów, a perfumy znanej marki z pewnością dodadzą pewności siebie oraz oczarują partnera lub partnerkę na randce. Nic dziwnego, że kosmetyki to jeden z najczęściej kupowanych obecnie produktów, szczególnie że bardzo często służą jako namiastka luksusu. Nie każdy może sobie pozwolić na luksusowy samochód, ale pomadka znanej na całym świecie marki jest już pewnym zakupem ekskluzywnym, który jest w zasięgu ręki. Stąd też nazwa popularnego “efektu szminki”, który polega na tym iż coraz częściej sięgamy po luksusowe produkty codziennego użytku.

Ekskluzywne kosmetyki są tutaj sztandarowym przykładem.


Comments are closed.