Zabiegi kosmetyczne

Czy zabiegi kosmetyczne pomagają na trądzik?

1 Gru , 2018  

Wiele osób – w tym przede wszystkim osoby młode, ale nie tylko – zmagają się z trądzikiem. Przyczyn takich problemów może być wiele, natomiast najczęściej chodzi o nadmierne wydzielanie łoju. Taka sytuacja powoduje, że zatykają się mieszki włosowe, a to z kolei prowadzi do stanów zapalnych, czego efektem są wykwity z płynem ropnym. Niestety w wielu przypadkach powstawanie trądziku to także efekt czynników genetycznych. W przypadku osób młodych, trądzik występuje przede wszystkim w okresie pokwitania, kiedy organizm przechodzi przez tak zwaną burzę hormonalną. Nie każdy wie, że trądzik to po prostu choroba naszej skóry. Z reguły towarzyszą jej takie objawy jak wykwity skórne, łojotok, zaczerwienienie skóry, przebarwienia czy blizny.

W związku z tym, osoby dotknięte takimi problemami powinny dowiedzieć się, w jaki sposób leczyć trądzik. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest udać się do dermatologa, który dobierze odpowiednie środki oraz metody leczenia. Niestety w wielu przypadkach leczenie trądziku bywa skomplikowane i przede wszystkim długotrwałe. Niekiedy pierwsze efekty stosowanego leczenia możemy zobaczyć dopiero po kilku miesiącach, a na dodatek problemy bardzo często wracają. Wiele różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych niezbyt dobrze wpływa na skórę trądzikową – w związku z tym, warto skonsultować z dermatologiem, jakie zabiegi kosmetyczne można wykonywać. Dodatkowo, istnieje również wiele różnego rodzaju zabiegów, które pomagają w walce z trądzikiem. Najczęściej łączy się bowiem leczenie miejscowe z ogólnym, a w ramach takiej terapii stosuje się nie tylko różnego rodzaju żele i maści (leczenie miejscowe), ale również antybiotyki, tabletki i leki (leczenie ogólne).

Prócz tego, osoby z trądzikiem mogą również próbować różnych zabiegów kosmetycznych.

Jakie zabiegi kosmetyczne na trądzik?

Do najpopularniejszych zabiegów na trądzik z pewnością należy peeling kawitacyjny, czyli zabieg delikatny, ale przy tym niezwykle skuteczny. Na czym polega taki zabieg kosmetyczny? Skóra twarzy oczyszczana jest poprzez fale ultradźwiękowe, dzięki czemu oczyszczamy ją w sposób bezbolesny i przede wszystkim bezpieczny. Jakby tego było mało, peeling kawitacyjny to zabieg całkiem przyjemny, który da nam bardzo miłe uczucie odświeżenia. Jest on wskazany przede wszystkim dla osób, które charakteryzują się skórą łojotokową, przetłuszczającą się czy też trądzikową w stadium łagodnym. Prócz tego, w walce z trądzikiem możemy zdecydować się również na wykorzystanie lasera – laseroterapia w przypadku leczenia trądziku jest dość nową, ale też skuteczną metodą, gdyż daje on bardzo dobre rezultaty. Innym rodzajem zabiegu kosmetycznego na trądzik jest mikrodermabrazja diamentowa – do wykonania takiego zabiegu wskazaniami są przede wszystkim zaskórniki, nierówności skóry, rozszerzone pory, nierówny naskórek czy skóra łojtokowa.

Istnieje też jednak szereg przeciwwskazań, wśród których mamy przede wszystkim nowotwory skóry, zakażenia grzybicze, trądzik ropowiczy lub różowaty, liszajec zakaźny, opryszczkę czy bardzo intensywną opaleniznę.


Comments are closed.