Włosy / fryzjerstwo

Co włosy o nas mówią?

3 gru , 2018  

Włosy to często jedna z najważniejszych naszych. wizytówek. Wszak jest to bardzo widoczny element naszego wyglądu, dlatego też fryzura może wiele powiedzieć drugiej osobie. Dotyczy to nie tylko cech charakteru czy osobowości (niektóre fryzury kojarzone są z pewnymi subkulturami i nie tylko), ale równię wieku czy zdrowia. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale przecież zdrowy organizm to także zdrowe włosy – w związku z tym, nasze włosy mogą wiele zdradzić. Głównie dlatego warto jest dbać o zdrowie, nie tylko zresztą włosów, lecz całego organizmu.

Jeżeli jednak mimo dobrej diety czy w miarę zdrowego stylu życia nadal mamy problemy z włosami, wtedy warto postawić na różne sposoby, w ramach których uda nam się odpowiednio zadbać o włosy. Chodzi tutaj nie tylko o różnego rodzaju maseczki, szampony czy odżywki, lecz również o domowe sposoby i własne preparaty, które opierać się będą choćby na takich produktach jak jajka, produkty mleczne czy zdrowe dla włosów rośliny i zioła. W jaki jeszcze sposób możemy jednak zadbać o nasze włosy? Odpowiednia pielęgnacja to tylko jedna kwestia, o której należy pamiętać. Zdrowa dieta, brak stresu także mocno wpływają na ogólną kondycję włosów. Podobnie zresztą jak różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które mogą osłabiać włosy – niekiedy będą to zbyt często powtarzane zabiegi, kiedy indziej sam fakt, że jakiś zabieg został po prostu niewłaściwie wykonany. Tak czy siak, być może nieco rozsądniej będzie zrezygnować z farbowania, lokowania czy prostowania włosów.

Jak zadbać o włosy, by były mocne i piękne?

Nie można zapominać o tym, że włosy są bardzo ważną wizytówką każdego z nas i sprawiają, że inni postrzegają nas tak, a nie inaczej. Odpowiednie zadbanie o włosy powinno stać się podstawą, szczególnie że w ten sposób jesteśmy w stanie zakomunikować wiele rzeczy. Przede wszystkim nasze podejście do zdrowego, naturalnego trybu życia. Posiadając mocne i zdrowe włosy będziemy również w stanie odpowiednio je wystylizować, tworząc w ten sposób swój własny, odrębny look. Dzięki temu możemy znacznie łatwiej i znacznie lepiej wyrazić siebie samych. Wszak fryzura czy odpowiednia stylizacja to dowód nie tylko nienagannego czy schludnego wyglądu, co wpływa na naszą ogólną prezencję.

To również identyfikacja się z pewnymi wartościami czy nawet rolami społecznymi. Fryzury bardzo często są także odzwierciedleniem naszych charakterów – niektórzy są tak samo roztrzepani jak ich rozczochranie fryzury, podczas gdy inni wolą spokojniejsze życie i znacznie większy porządek na głowie. Ważną częścią tego wszystkiego jest również kolor włosów, a więc znaczenie ma nie tylko stylizacja. Tak czy siak, nie będziemy w stanie uczynić z włosów naszej wizytówki, jeżeli nie zadbamy o nie w odpowiedni sposób. Czy to poprzez dietę, czy też różnego rodzaju odżywki czy maseczki (mniej lub bardziej naturalne), jesteśmy w stanie wpływać na kondycję włosów. Warto pamiętać także o tym, co źle na nie wpływa i jakich rzeczy oraz czynności powinno się unikać.

Wtedy z pewnością będziemy mogli cieszyć się zdrowymi, mocnymi włosami.


Comments are closed.