Włosy / fryzjerstwo

Co niszczy nasze włosy?

9 gru , 2018  

Marzeniem wielu osób jest posiadanie mocnych i pięknych włosów. Niestety, mnóstwo rzeczy może wpłynąć na ich stan – dotyczy to nie tylko różnego rodzaju produktów do pielęgnacji włosów, lecz również tak prozaicznych wydawałoby się czynności jak mycie włosów czy ich związywanie. Głównie dlatego warto jest wiedzieć, co tak naprawdę niszczy włosy i czego powinniśmy unikać. Dzięki temu z pewnością będziemy mogli cieszyć się mocnymi i sprężystymi włosami. W większości przypadków mowa jest zresztą o naturalnych, zdrowych włosach, a więc takich, które nie zostały poddane żadnym zabiegom fryzjerskim. Bardzo często zdarza się bowiem, że rozjaśnianie, karbowanie, farbowanie czy lokowanie lub prostowanie włosów okazuje się być bardzo niekorzystne dla ich stanu. Z drugiej strony, niekiedy to nie sam zabieg fryzjerski niszczy włosy, lecz po prostu nieodpowiednie wykonanie takiego zabiegu. Z tego też powodu tak ważne jest, aby postawić na profesjonalny zakład fryzjerski, który dobrze zadba o nasze włosy. Ale co jeszcze może pogorszyć stan włosów? Prócz samych zabiegów, zgubne działanie mogą mieć także źle dobrane kosmetyki oraz środki pielęgnujące czy myjące. Dotyczy to szczególnie włosów wrażliwych, ale też na przykład szybko przetłuszczających się. W związku z tym, zanim rozpoczniemy różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, warto jest dowiedzieć się, jaki typ skóry głowy nas charakteryzuje, gdyż w dużej mierze to właśnie od tego zależeć będzie to, w jaki sposób powinna odbywać się pielęgnacja.

Co źle wpływa na włosy?

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki to tylko jedna kwestia – bardzo ważne jest również odpowiednie dobranie różnych akcesoriów, z których korzystamy na co dzień.

Chodzi tutaj przede wszystkim o szczotki, grzebienie, ale też spinki czy gumki. Dobór akcesoriów również w większości przypadków zależy od rodzaju włosów – w tym przypadku jednym będzie znakomicie służył grzebień, podczas gdy dla innych najlepszym rozwiązaniem będzie szczotka posiadająca jakieś specjalne włosie. Na całe szczęście, akcesoriów znajdziemy na tyle dużo, że każdy powinien mieć coś dla siebie. Na kondycję włosów może wpływać również nieodpowiednie wykonywanie takich czynności jak związywanie włosów czy ich mycie. Jeżeli chodzi o tę pierwszą kwestię to warto pamiętać, że włosy nie lubią, gdy upina się je zbyt ciasno. Z kolei jeśli chodzi o mycie włosów to w tym przypadku także jest to kwestia mocno indywidualna – niektórzy myją włosy częściej, inni rzadziej, lecz przy tym wszystkim należy pamiętać o tym, by nie myć włosów w zbyt zimnej lub gorącej wodzie. Dodatkowo, przy wycieraniu włosów nie jest wskazane pocieranie ręcznikiem skóry głowy. Każdy powinien także wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio rozczesywać włosy. Prócz tego wszystkiego, o złym stanie włosów mogą decydować także czynniki ogólnozdrowotne, czyli to jak się czujemy oraz jak się odżywamy. Włosom szkodzi również stres. Istnieje jeszcze jedna kategoria i chodzi tutaj także o. czynniki atmosferyczne.

Jak się bowiem okazuje, włosy wystawione na silne działanie takich czynników jak intensywne słońce, mróz czy silny wiatr nie przyjmą tego zbyt dobrze.


Comments are closed.