Gry komputerowe

Bohaterowie z gier w kulturze masowej

19 cze , 2019  

Młodzi ludzie szukają sobie idoli w różnych sferach rzeczywistości. Mogą to być na przykład muzycy, aktorzy czy też sportowcy. Zdarza się również, że fascynują się oni postaciami fantastycznymi, pochodzącymi z komiksów, literatury czy filmu. W dzisiejszych czasach do tego grona należałoby również zaliczyć postacie z gier, które zdają się już mieścić w sferze szeroko rozumianej kultury masowej. Ktoś mógłby powiedzieć, że takie stwierdzenie jest zbyt daleko idące.

Postarajmy się więc wyprowadzić kilka argumentów, które będą je potwierdzać. Z pewnością, można wskazać przynajmniej kilka postaci wywodzących się ze świata gier, które określa się mianem kultowych. Funkcjonują one w tej sferze od wielu lat i są bardzo rozpoznawalne oraz lubiane. Kiedy dana postać dorobi się statusu legendy świata gier, to można powiedzieć, że sama w sobie jest marką. Tę markę próbuje się potem często przenosić również na inne płaszczyzny.

Bohaterowie z gier dość często pojawiają się na przykład w kinie i to nie w niskobudżetowych filmach, ale w hollywoodzkich superprodukcjach, na które wydaje się miliony dolarów. Dobrym przykładem jest tutaj Riddick i trylogia filmów o nim. Bohaterowie z gier dobrze sprawdzają się również w świeci komiksów. Czasami robi się z nich również postacie literackie. Ich wizerunki możemy spotkać również w reklamach, na ubraniach czy też na opakowaniach gier planszowych.

www.officefair.com.pl

W takiej sytuacji trudno jest już polemizować z tym, że postacie z gier są również postaciami ze świata kultury masowej.


Comments are closed.